C jako certifikace

Když hračku vybíráme, vede nás  v první řadě srdce a roztoužené  oči, ale  když najdeme  ten kousek, který je ten jediný a pravý, asi každý  se  začte do popisku.

Má-li být hračka skutečně  hračkou i právně, musí být certifikovaná. Certifikace nehodnotí „vhodnost“  takové hračky, ale její bezpečnost a nezávadnost a to, jak mechanickou, tak chemickou. Certifikované  musí být všechny hračky pro děti do čtrnácti let. Toto bohužel neplatí pro zahraniční servery, i když své zboží do Čech zasílají, s certifikací podle české legislativy tam počítat nemůžete.

Certifikaci provádí Zkušební ústav lehkého průmyslu v Českých Budějovicích a Institut pro testování a certifikaci ve Zlíně drží se přitom normy  č. 71, která je definována  zákonem. Při zkoušení se zkoumá více aspektů (zkrátka  se  pokusí hračku rozbít tisíce a jedním způsobem včetně rozpouštění  v nespočetném množství chemikálií) a podle  množství a náročnosti testů se pak přiřadí věková kategorie  (tedy od kolika let je hračku bezpečné  používat). Takto prozkoušený předmět má právo být označen  CE, je mu tedy udělena značka  Bezpečná a kvalitní hračka.

Hračka  může mít spoustu různých ocenění  a certifikátů, které se ale  obvykle  vztahují spíše k jejímu obsahu, k tomu jak si s ní dítě hraje, stejně  tak může mít doporučený věk, od kdy je vhodná  vzhledem k vyspělosti  dítěte. Jedině  certifikát  od ZÚLP vám ale  říká, je-li hračka bezpečná a od kolika let.
Víme, že  tento systém může někdy být matoucí a to nejen pro nakupující, ale i pro samotné výrobce. U nás  vám vždy u každé  hračky podáme  veškeré  informace  technické  a k tomu vám s láskou  poradíme,  kdo si  podle  našich  zkušeností  s hračkou vyhraje nejvíc.   A jste-li výrobce hraček, nebo  byste jím chtěli být, klidně  se ptejte také,  nakolik  to zvládneme, budeme Vám nápomocni. V současné  době je certifikování poměrně drahé  a bohužel  často  znemožňuje vstup na trh malým výrobcům a mladým designérům.

Výběrem krásné české hračky budeme mít jistotu, že jsme ji vybrali s ohledem  na  kvalitu,  která zaručí dětem bezpečí, především těm nejmenším.  S ohledem  na lokálnost a udržitelnost,  čímž umožníme  fungovat  tuzemským  podnikům a výrobcům.  Konkurovat hromadám  levného zboží  vytvořených v nelidských  podmínkách  je oříšek. Jsme  moc rádi  za Vás- zákazníky, kteří hračky svým dětem  vybírají zodpovědně.