O nás

Bylo nebylo, za devatero horami, na Praze 1, se roku 2014 zrodil nápad vrátit zpět české hračky českým dětem. Vymysleli jsme Huga, aby už rodiče (a prarodiče) nemuseli bloudit temným lesem a hledat vkusné, kvalitní a udržitelné hračky jako Mařenka světýlko. 

Stovky hodin pečlivého výběru každého kousku dělají z Huga místo, kde nesáhnete vedle, ať už máte děti, nebo chcete zavzpomínat na své dětství.

Máme jen české hračky a doplňky, protože nám dává smysl podporovat lokální výrobu a rozvíjet bohatou tradici. Vše, co u nás najdete, bylo vyrobeno "Fair trade" a s minimální uhlíkovou stopou. Díky vysoké kvalitě a trvanlivostí produktů se dost možná budou z hraček radovat ještě i děti vašich dětí.

Milujeme retro, obdivujeme tradici a podporujeme vývoj. Sami se podílíme na limitovaných edicích a návrzích nových produktů. Pomáháme stávajícím i novým výrobcům inovovat obaly a pilovat marketing. Šíříme povědomí do světa a to nás baví!

Rozzářené úsměvy našich zákazníků jsou naší každodenní odměnou. Velkou radost nám také udělalo, že jsme byli zařazeni do průvodců Luis Vuitton City Guide a Prague Green City Guide, nebo také Prague Superguide.

Velmi nás (a statisíce cizinců) překvapil Janek Rubeš se svým videoblogem Honest Guide nebo pozvánka na Pecha Kucha Night.

Hugo se líbil i redaktorům z prestižního business magazínu Forbes Česko, kde vyšel rozhovor s "Hugovou mámou" Adélou.

Bonjour, Hello, Guttentag! Naše dvě pražské kamenné prodejny rádi uvítají každého, bez rozdílu věku, pohlaví i národnosti. A kdybyste tesknili zrovna na druhé straně zeměkoule (nebo mimo Prahu), máme pro vás také e-shop. Vše opravdu fyzicky skladem, připravené k odeslání kamkoliv po světě.

Hugo je naše vášeň. A radost nám dělá ji sdílet.

Jsme otevřeni spolupráci s novými výrobci, usměvavými prodavači, dobrými pracanty všeho druhu, ale také s uvědomělými investory.

O zakladatelce

Adéla Husáková Kantůrková je "Hugova máma".Adela_1

Když se jí narodila dcera Žofie, chtěla jí dopřát, tak jako každý správný rodič, to nejlepší. Proto si dala práci, aby "vystopovala" české značky. S překvapením začala zjišťovat, že dost z nich stále funguje a vyrábí. Problém byl, kde je sehnat. Řešení urychlené neodolatelnou nabídkou obchodního prostoru bylo otevření kamenné prodejny v Řeznické ulici na Praze 1 a spuštění e-shopu.

Start byl turbulentní a Adéla zažívala (a zažívá) nejedno podnikatelské dobrodružství. I přes svou uměleckou povahu, se jí daří držet Huga ve svých rukou a stále “na trati". Velkou oporou je jí manžel Jan a tým inspirativních kolegů a přátel.

Lidé v Hugo chodí bos

Tým: Adéla Husáková Kantůrková, Jan Husák, Barbora Kunstovná, Jana Hanzová, Anna Maňhalová, Simona Muráriková a další

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz