O nás

 

Kde se vzal, tu se vzal

Bylo nebylo, za devatero horami, na Praze 1, se roku 2014 zrodil nápad vrátit české hračky zpět dětem. Vymysleli jsme Huga, aby už rodiče (a prarodiče) nemuseli bloudit temným lesem a hledat vkusné, kvalitní a udržitelné hračky jako Mařenka světýlko.

Mise začíná

Stovky hodin pečlivého výběru každého kousku dělají z Huga místo, kde nesáhnete vedle, ať už máte děti, nebo jen chcete zavzpomínat na své dětství. Vybíráme pro vás, to nejlepší od novorozeňat po školáky.
 
14 

 

 

Jsme sociální firma

V Hugovi nám není jedno, jak věci děláme. Ostatně to celé stálo za myšlenkou založení českého hračkářství. Chtěli jsme oživovat tradici, oslavovat místní dovednosti a budovat lokální a udržitelné hračkářství zakotvené v komunitě. I proto jsme spolu s e-shopem otvírali i kamennou prodejnu. Chceme být místem, kde se setkáváme se sousedy a kde můžeme být součástí vašich každodenních příběhů.
Od počátku respektujeme hodnoty sociálních firem, které vystihují následující body: Zaměstnanci, Komunita, Neziskovost, Ekologie, Lokálnost.
 4

Budoucnost jsme my

Milujeme retro, obdivujeme tradici a podporujeme vývoj. Sami se podílíme na limitovaných edicích a návrzích a výrobě nových produktů. Také pomáháme stávajícím i novým výrobcům inovovat obaly a pilovat marketing. Šíříme povědomí o české hračce do světa a to nás baví!

 

 

 4

Hendikep jako příležitost

U Huga dostane příležitost každý pracovitý a dobrosrdečný kolega nebo kolegyně. I s námi se život nemazal a víme, jak je důležité dostat občas druhou šanci. Proto zaměstnáváme invalidy s duševním i fyzickým omezením (přes 70% úvazků), maminky po mateřské, studenty i seniory. Každý z nás má superschopnost, jen ji objevit a využít!

Ta pravá udržitelnost

Chovat se šetrně k naší planetě je pro nás naprosto přirozené. Z toho důvodu prodáváme jen produkty od českých nebo slovenských výrobců. Ušetříme tak přes 19.000 km dlouhou cestu kontejnerovou lodi z Číny. Dbáme na kvalitu a trvanlivost toho co prodáváme, aby se z hraček mohly těšit i další generace dětí. Známe osobně každého z cca 150ti výrobců. Původ materiálů, férové pracovní podmínky a splněné bezpečnostní normy jsou proto u našich dodavatelů samozřejmostí.

 

 

Napsali o nás

 

 3

Kde se potkáme

Bonjour, Hello, Guttentag! Naše dvě pražské kamenné prodejny rádi uvítají každého, bez rozdílu věku, pohlaví i národnosti. A kdybyste tesknili zrovna na druhé straně zeměkoule (nebo mimo Prahu), máme pro vás také e-shop. Vše opravdu fyzicky skladem, připravené k odeslání kamkoliv po světě.

A co vy na to?

Hugo je naše vášeň. A radost nám dělá ji sdílet. Jsme otevřeni spolupráci s novými výrobci, usměvavými prodavači, influencery, osobnostmi, dobrými pracanty všeho druhu, ale také s uvědomělými investory.

 

 

Kdo je Adéla

Adéla Husáková Kantůrková je "Hugova máma".

Když se jí narodila dcera Žofie, chtěla jí dopřát, tak jako každý správný rodič, to nejlepší. Proto si dala práci, aby "vystopovala" české značky. S překvapením začala zjišťovat, že dost z nich stále funguje a vyrábí. Problém byl, kde je sehnat.

Řešení (urychlené neodolatelnou nabídkou pronájmu) bylo otevření kamenné prodejny v Řeznické ulici na Praze 1 a spuštění e-shopu. Start byl turbulentní a Adéla zažívala (a zažívá) nejedno podnikatelské dobrodružství. I přes svou uměleckou povahu, se jí daří držet Huga ve svých rukou a stále “na trati". Velkou oporou je jí manžel Honza a tým inspirativních kolegů a přátel.
 
6

 

Skvělá Hugova rodina


Adéla Husáková Kantůrková - Hugo chodí bos
 

Adéla

nové produkty, marketing, vize
 
 

Jan Husák - Hugo chodí bos
 

Honza

technické záležitosti, IT, čísla
 
 

Hugo chodí bos
 

Bára

komunikace se zákazníky, web
 

..a další úžasní parťáci

prodavači, baliči, závozníci, šičky, fotografové, grafici, ale především vy - naši úžasní zákazníci a fanoušci. Bez vaší podpory, bychom nikdy nemohli dělat, co děláme!
 
 
.
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz