Opravna hraček

Ne nadarmo se říká, že nejlepší věci přicházejí náhodou. Stejně tak tomu bylo i s naší opravnou hraček.

Už dlouho v nás rezonovala myšlenka hračky nejen prodávat, ale i opravovat. Využívat věci znova a prodlužovat tak jejich život. Znovu použít hračky, které jsme měli tak rádi a které je škoda vyhodit jen pro to, že mají nějakou drobnou “bolístku”. A k tomu v době, kdy máme osud planety takřka ve svých rukou, může být opravování a další využití opravdovým řešením.

Pak jednoho červnového dne přišla nabídka na pronájem obchodu na pražské Letné. Čekali jsme na podobnou nabídku v této lokalitě celých pět let,

takže jsme na to ihned kývnuli. Po rychlých jednáních byla prodejna naše a mohla začít rekonstrukce.

Překvapení na nás čekalo v podobě fotografie, kterou nám přinesl pan majitel domu asi tři dny pro podpisu smlouvy. Její původ byl z období kolem roku 1970 a byl na ní náš prostor s cedulí “Opravna hraček”.

Kdo nás sleduje, ví, že rádi vzpomínáme na časy kdy jsme byli sami dětmi a proto jsme se za pět let naší cesty potkali s plno zajímavými lidmi.

Jedním z nich byl i pán, který dokáže sehnat staré náhradní díly a zná kolegy, kteří pracovali právě v této Opravně.

Je nám tedy potěšením oznámit, že 14. listopadu 2019 od 16:00 do 18:00 otevíráme naši Opravnu v hračkářství na Letné (Milady Horákové 26, Praha 7). Opravna bude fungovat jako sběrna a to zatím ve zkušebním režimu. V tuto dobu nás navštíví pan opravář a bude přijímat vaše hračky do opravy. Na místě zhodnotí zda je možné ji opravit a odhadne cenu. O stavu opravy vás následně budeme informovat SMS nebo emailem.

Další termíny otevření Opravny brzo zveřejníme, prosím sledujte nás na našem facebooku a instagramu!

Aktuální nový termín příjmu hraček je 12.12. od 17:00 do 18:00. 

 

blog-opravna