Igráček učitelka

450 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
17.8.2020

Stále ještě automaticky sklápíte hlavu, když se ozve: "Tak kdo půjde dneska k tabuli??" Připomeňte si krásné chvíle s paní učitelkou :)

Legendární postavičku ze série Igráčků - učitelku jste mohli potkávat od roku 1990.

Jedná se o doprodej posledních skladových kusů, tak neváhejte!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Igráček se vyrábí od roku 1977. Autoři Jiří Kalina a Marie Krejchová tehdy vyrobili v závodě IGRA první řemeslo – zedníka. Inspiraci dostal Jiří Kalina od svého kamaráda Hanse Becka, který vytvořil postavu Playmobil a kterou Jiří Kalina posléze trochu upravil.  Za figurkou zedníka pak následovaly další profese jako kuchař, stavbař, kominík, námořník, cestář či matka s dětmi. Výroba Igráčků byla soustředěna do závodu v Mnichovicích u Prahy. Igráčky tam sestavovaly především domácí pracovnice.

Po spuštění výroby byly každý rok uvedeny na trh přibližně čtyři nové modely Igráčků a celá sbírka má dnes přibližně 50 různých figurek. Úspěchu se pokoušela zneužít i konkurenční firma, která vyráběla figurky pod názvem Hejrupáček. V devadesátých letech šel Igráček s dobou - na trhu se objevil i skateboardista, středověký rytíř, VB se změnila v policii a objevil se i policista na motorce nebo koni či povoz. Přes všechnu snahu Igráček ztrácel na popularitě a v prakticky nezměněné podobě se vyráběl až do roku 2008. Vznikly pouze drobné úpravy: potisky vest a kabátků.

Igráček byl vyráběn až do roku 2006 pod VD IGRA a od roku 2006 do roku 2008 pod záštitou firmy ALL toys. Figurka již v té době měla nos. Ten dostala již v devadesátých letech a byl doplňován hlavně u nových figurek jako byl např. lyžař nebo skateboardista. Nebylo to tedy až ve firmě Efko – karton, jak je jinde mylně uvedeno. Český výrobce hraček společnost Efko-karton s.r.o se nicméně postaral o znovu uvedení Igráčka na hračkářský trh, stalo se tak v září 2010. Igráček přitom prošel mírnými inovacemi - postavička má nyní zápěstí otačivé o 360°.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: