Značky Počet značek: 51

Zobrazují se 1 – 51 z 51 položek
 • 65. pole

  Nakladatelství 65. pole bylo založeno v roce 2007, sídlí v Praze. Vydává českou i překladovou beletrii, naučné knihy, životopisy a dětskou literaturu. Zaznamenalo mimořádný úspěch s knihou Tomáše Sedláčka Ekonomie dobra a zla, která daleko překročila hranici svého žánru, dočkala se zahraničních ocenění, divadelního zpracování a byla přeložena do 16 jazyků. 

  Ředitelem a majitelem nakladatelství je Tomáš Brandejs. Spolupracovníci pocházejí především ze stejnojmenného sdružení "65. pole", které pořádá doprovodné akce, zejména Večery 65. pole, kde se literatura setkává s hudbou, filmem a výtvarným uměním.

  Název nakladatelství byl inspirován počtem 64 šachovnicových polí. 65. pole symbolizuje přesahující a nečekané.

 • Albatros

  Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, založené v roce 1949. Do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy. Od svého vzniku se nakladatelství Albatros specializuje na vydávání kvalitní původní i překladové literatury pro děti a mládež. Dnes je součástí nakladatelského domu Albatros Media a. s.

 • Baobab

  Baobab je malé alternativní nakladatelství ilustrovaných knih pro děti a mládež. Věnuje se vydávání původních textů a zajímavých překladů a spolupracuje s nastupující generací výtvarníků. Organizuje a iniciuje menší kulturní akce zaměřené na propagaci nekomerční literatury a divadla, pořádá literární čtení a výstavy.

 • Běžíliška

  Běžíliška je mladé nakladatelství originálních a autorských knih pro děti, s důrazem na kvalitní textové, výtvarné i řemeslné zpracování.
  Vlajkovou lodí produkce jsou leporela - ta klasická, lepená na silném kartónu, vázaná v plátně, bez lamina. Takto provedená vazba je čistá ruční práce, což většinu nakladatelů již odradilo a tento druh knížek z českého trhu de facto vymizel.
  Produkce Běžílišky je založena na úzké spolupráci autorů a redakce - knihy vznikají jako společné dílo autora textu, ilustrací i sazby a kniha vychází v podobě, na které se všichni autoři shodnou.
  Kromě důrazu na kvalitní provedení je cílem nevsázet na osvědčené trumfy, ale objevovat a experimentovat a vytvářet prostor pro originální autorské projekty.

 • Botas 66

  BOTAS 66 je lifestylový label tradiční české sportovní značky Botas. Jeho vznik byl iniciován v roce 2008 designéry Janem Klossem a Jakubem Koroušem v rámci školního projektu na pražské UMPRUM. Vychází z ikonického modelu Botas Classic, který byl na československý trh uveden v roce 1966 a jednou provždy zařadil do českého slovníku výraz “botasky”. Silný odkaz k historické tradici, poctivá domácí výroba a propojení se současným designem jsou hlavní znaky BOTAS 66. Všechny produkty jsou vyráběny v České republice.

 • Břichopas

  Autorské hračky Marie Mrňávkové, šité převážně z bavlny nebo lnu a doplněné ruční či strojovou výšivkou. Vše v jednoduchém, přírodním a přitom moderním stylu.

  Hračky Břichopas vznikly v roce 2008 na okraji ateliéru Šapitó. Od roku 2014 fungují samostatně pod svou vlastní značkou Břichopas toys.

  Hračky jsou vypracované s maximální péčí a s ohledem na malé děti, při jejich výrobě autorka zúročila své mnohaleté zkušenosti z oboru vývoje a tvorby textilních hraček.

 • Button Style

  Button Style je ryze česká firma, která se od roku 2008 zaměřuje na šití oblečení a povlečení pro malé děti. Výrobky jsou z bezpečných přírodních materiálů: biobavlna, len, 100% bambus či 100% bavlna. Důležité je pohodlí a funkčnost – výrobky se navrhují, testují a upravují dle zkušeností maminek a reakcí dětí.

  Firma vybírá české dodavatele textilu, vyznává principy sociálního podnikání a zaměstnává také sluchové postižené švadleny.

 • Cesta domů

  Cesta domů je malé nakladatelství, které publikuje tiskoviny s tématem konce lidského života a snaží se přispět ke zlepšení informovanosti o umírání a péči o umírající.

  Vydává knížky pro děti i jejich dospělé, dárkové publikace a hry. Další publikace slouží nemocným a pečujícím či odborníkům v oblasti paliativní péče. Vydané tiskoviny také umožňují získávat finance na podporu činnosti neziskové organizace Cesta domů.

 • Co budu dneska šít?

  Vyrobte pro své dítko či vnouče jedinečný dárek úplně sami! S našimi předtištěnými střihy s originálním designem to zvládnete raz dva. Stačí je jen vystřihnout a sešít.

 • Cuna Vlnami

  Cuna Vlnami je česká značka originálního oblečení pro děti. Za značkou stojí herečka a matka tří dětí Magdalena Zimová (autorka projektu a návrhů oblečení) s týmem profesionálních krejčových. „Oblečení je pro nás hra. Proto vytváříme kolekce s příběhem. Chceme bavit sebe, děti i jejich dospělé.“
  Prvním impulzem vzniku značky Cuna vlnami bylo narození třetího dítěte Bruna. Desetiletý syn Jonáš je designerém spacích pytlů pro děti z kolekce Los Pytlos a nejstarší třináctiletá dcera Agáta se stará o vizuální prezentaci značky.

 • Detoa

  Firma byla založena Johannem Schowankem v roce 1908. V továrně se začaly vyrábět dřevěné perle, knoflíky a jiné drobné soustružené dílky. Firma se brzy stala nejvýznamnějším výrobcem v tomto oboru v celé Evropě. V roce 1927 se výrobní sortiment rozšířil o dřevěné hračky, které podpořily věhlas firmy. V současné době je továrna největším a nejstarším výrobcem dřevěných hraček, komponentů do společenských her, dřevěných perlí a také klavírových mechanik a klávesnic v České republice.

  Produkty jsou vyráběny z kvalitního dřeva, které se těží v horských oblastech střední Evropy. Pro barvení se používají pouze certifikované ekologické barvy a laky, které vyhovují normě EN 71 a nezatěžují životní prostředí. Protože jsou hračky určeny převážně nejmenším dětem, je technologickému procesu a kompletaci věnována zvlášť vysoká pozornost, která zaručuje stálou a vysokou kvalitu výrobků.

 • Efko

  Efko je další z tradičních českých výrobců kvalitních hraček. Stejně jako všichni naši dodavatelé skutečně vyrábějí všechny své hračky a hry v České republice, a to ve dvou továrnách - v Novém Veselí a v Poličce.

  Jejich výrobky jsou určeny zejména pro mladší děti, ale nezapomínají ani na další věkové skupiny. Zaměřují se zejména na společenské hry, puzzle, karty, dřevěné kostky, domina, dětská razítka. Dále vyrábí špičkovou konstrukční stavebnici ROTO a v neposlední řadě legendární postavičku – Igráček.

 • Fatra

  Fatra je z historického hlediska prvním zpracovatelem plastů v České republice. Byla založena v roce 1935 koncernem Baťa na přímý popud Ministerstva obrany.
  Prvními výrobky byly masky a ochranné oděvy, pryžové hračky, technická pryž. V roce 1940 započala postupná orientace na zpracování plastických hmot. Nejznámější z produkce Fatry ovšem zůstávají legendární nafukovací hračky z pera Libuše Niklové, které potěšily děti mnoha generací.

 • Hojdavak

  Za značkou Hojdavak stojí Petra Holá a její rodinná firma, která vyrábí závěsnou textilní kolébku pro miminka. Jako všichni rodiče také i oni chtěli pro svého syna jen to nejlepší. V období prvního roku života mu pořídili nespočet různých pomůcek, ale jen jedna je ohromila svojí jednoduchostí a účinností. Byla to právě textilní kolébka. Na trhu jich byl nedostatek, a tak se rozhodli rozjet výrobu.

  Kvalitní textilní kolébky Hojdavak nejen fungují, ale i krásně vypadají. Spolupracují pouze s českými dodavateli, kterým záleží na kvalitě a chovají se v obchodních vztazích zodpovědně. Je mezi nimi i chráněná dílna.

 • Hrací Karty

  Společnost Hrací karty, s.r.o. je hrdým pokračovatelem více než 130leté tradice výroby karet s typickým koníkem. Mnoho typů hracích karet, ale i pexesa vyrábí s použitím kvalitních a speciálních materiálů, které vždy vedou k perfektnímu a originálnímu výsledku.

  Vyrábět hrací karty je opravdu baví, a to dává naději, že tradice výroby hracích karet v České republice zůstane zachována. V současné době je celá výroba soustředěna do tiskárny v Zádveřicích nedaleko Zlína. Ročně odtud vyjede téměř milion balíčků karet.

 • Hrana

  HRANA je originální tematický měsíčník plný autorských ilustrací (např. Magdalena Bořkovcová, Filip Pošivač, Milan Starý, Aneta Holasová nebo Jan Bohuslav), návodů na vyrábění, komiksů, úkolů, her a nápadů, pro předškolní a mladší školní děti.
  Každé číslo má své téma, např. "hra na" stavbu domu, poštu, eskymáky, hasiče, kuchaře, popeláře, statek, filmaře nebo divadlo. Časopis vydává malé rodinné nakladatelství Na Půdě. HRANA není běžným časopisem pro děti, je výzvou a inspirací ke hře a jako takový nemá mezi běžnými časopisy obdoby.

 • Hugo chodí bos

  Hrají si i dospělí?
  Jo!
  Hugo proto vytvořil speciální černobílou edici hraček „Velký dítě”. Pro všechny, kteří se cítí být trochu dětmi. Představ si, že kráčíš polem, boty ti olizuje sníh a tu tam zahlédneš kámen či rozrytou zem. Šineš se na lyžích bílým lesem a občas se blýskne něco černého. Pomyslíš si jen jůůů…

  Takový je i Velký dítě.

 • Ice Ice Baby

  Ice Ice Baby je veselá, mírně rošťácká móda pro nejmenší děti, s velkou dávkou humoru a praktičnosti. Tvary a střihy jsou jednoduché, ale oživené pokaždé nějakým vtipným detailem. Koncept celé značky vychází z co největší kombinovatelnosti jednotlivých kousků.

  Za značkou Ice Ice Baby stojí Andrea Beranová a Mária Čulenová, které na myšlenku vlastní výroby osobitého oblečení a doplňků pro nejmenší přivedlo až jejich mateřství. Po narození dětí začaly obě více sledovat trh s dětským zbožím a postrádaly něco, co by se jim líbilo. Proto vznikla značka Ice Ice Baby, přinášející na trh kvalitní, ručně a s láskou vyráběné produkty pro miminka a nejmenší děti.

 • Jou Jou

  Za značkou Jou Jou se skrývá Jana Nachlingerová, výtvarnice žijící v Prachaticích. Tvoří především z papíru a ze dřeva, věnuje se kresbě, malbě a ilustracím, vyrábí hračky a didaktické pomůcky.

 • Kazeto

  Firmu založil v roce 1925 Karel Zejda (odtud název firmy KArel ZEjda TOvárna), jako továrnu pro výrobu koženého zboží. Začal vyrábět kloboukové krabice, cestovní kufry, peněženky a dámské kabelky. Ve 30. letech rozšířil produkci o výrobu umělé kůže, kovového kování kufrů a lepenky. Následovala výroba pro armádu jako námořnické kufry a pouzdra na dalekohledy, v roce 1948 pak znárodnění.
  Po navrácení firmy dědicům zakladatele v roce 1997 společnost navázala na tradici a zaměřila se na výrobu lepenkových produktů.

 • Kovap

  Firma Kovap je tradiční český výrobce plechových mechanických hraček. S výrobou hraček začal v roce 1946 předchůdce Kovapu, firma Bratři Sedlákové. Vyráběli hračky vlastní konstrukce, které byly u zákazníků velmi oblíbené pro svou odolnost a podobnost se skutečnými stroji. Na tuto tradici navázala firma KOVAP. V současné době se vyrábějí nové modely a nadále pokračuje výroba osvědčených modelů z konstrukční dílny E. Sedláka, které jsou upravené tak, aby odpovídaly současným bezpečnostním požadavkům.

  Hračky a modely Kovap jsou vyráběny z ocelového plechu, který je povrchově upraven ekologicky a zdravotně nezávadnými barvami. Používají se tradiční technologie, tzn. ruční montáž a kolorování ofsetovým nebo tampónovým tiskem. Některé typy jsou poháněny pérovým strojkem, případně mají i funkční řízení. U všech výrobků je kladen velký důraz na detail a každý kousek napodobuje v přesném měřítku určitý originál. 

 • KUTULU

  České dřevěné hračky s příběhy pro děti i dospělé, kteří mají rádi kvalitní a krásné věci.

  Tým designerů a přátel se společně snaží o oživení české tradiční hračky výtvarné a řemeslné kvality. Navrhují a vyrábějí krásné hračky pro nejmladší děti. Myslí na zdravý životní styl a baví je práce s přírodními materiály.

  Pro hračky jsou typické geometrické tvary a bukové dřevo.

  Hračky KUTULU splňují přísné bezpečnostní požadavky dané legislativou České republiky.

 • La škola

  skládáme zvuky
  hrajeme nástroje
  zpíváme hlasy
  píšeme z ruky

  Výuka la školy je založena na perfektně připravené improvizaci.
  Nároky, které jsou kladeny na vyučující, jsou vysoké. Učitelé jsou skvělí hudebníci,
  kteří musí mít schopnost zprostředkovat emoci, obraz, příběh.
  Pedagogika je inspirována Montessori, Komenským, Steinerem, Orffem, Stoljarským,

 • Labyrint

  Labyrint je nakladatelství a kulturní revue. Již přes dvacet let vydává kvalitní beletrii, českou i překladovou (zejména německy psanou) prózu, knihy o umění, komiksy a v edici Raketa knihy pro děti. Mezi kmenové autory patří např. Petr Sís, Jaroslav Rudiš, Jaromír 99, Lenka Reinerová, Olga Walló, David Böhm a Dr. Racek.
  Labyrint podporuje řadu nezávislých kulturních projektů a spolupořádá mezinárodní festival KomiksFEST! 

 • Lumpidu

  Firma Lumpidu navrhuje a šije designové doplňky pro nejmenší děti - přebalovací podložky, deky, bryndáčky, nákrčníky... - vše podstatné, co rodič potřebuje mít po ruce, když vyráží s dítětem ven.

  Výrobky Lumpidu mají atest Státního zdravotního ústavu a plně splňují zákonné požadavky na výrobky pro děti do 3 let.

 • MAZZEL

  Domácí dílna, kde vznikají knížky, ilustrace, hračky a další předměty pro radost.

 • Meander

  Nakladatelství Meander vydává nezaměnitelné umělecké knihy pro děti, dětské knihy pro dospělé a komiksy, od autorů začínajících i legendárních, jako např. Václav Havel, Ivan Wernisch, Petr Nikl či Radek Malý.

  Zakladatelkou a majitelkou nakladatelství je překladatelka Ivana Pecháčková. Počátky Meandru sahají do roku 1995, kdy Ivana Pecháčková napsala dvě první knížky pro děti a neměl je kdo vydat, a tak je vydala sama. Později k tomu přibyly knihy jejích přátel a známých.

 • Mikov

  Firma Mikov je dlouhodobým a světově uznávaným výrobcem širokého sortimentu nožů a kancelářských potřeb. Vyrábí např. nože řeznické, kuchyňské, řemeslnické, zahradnické, kapesní zavírací nože, ale i nože pro armádu a další. Mikov navazuje na mnoletou tradici nožířského řemesla v Mikulášovicích v severních Čechách, kde byla první továrna na výrobu nožů založena již koncem 18. století.

 • Mile

  Mile jsou dvě mámy, které toužily, aby jejich děti mohly vyrůstat v oblečení, které bude stejně pohodlné a zdravé jako pěkné. Proto si si splnily svůj sen - vytvořily Mile. Aby potěšily i jiné podobně smýšlející rodiče.


 • MIVA

  Miva Vacov je českým výrobcem dřevěných hraček a her pro nejmenší děti. Nabízí zejména tahací zvířáta na kolečkách a figurky na pružině v mnoha přírodních i barevných variantách. Legendární hračkou jsou bubnující opičky, myšci či klauni.

 • NaPOLI

  Ateliér NaPOLI tvoří výtvarnice Martina Kupsová a Alžběta Zemanová.

  Věnují se dětským papírovým hrám, rozvíjejí knižní kulturu a grafický design s přesahem do volného umění. Pracují s různými materiály jako nositeli kresby a příběhu, od malých tiskovin po látkové hračky a velkoformátové grafiky.

 • Peeskle

  Oblečení Peeskle v sobě spojuje dětskou radost s nostalgií jejich rodičů, kteří pískací trička vlastnili jako malí. Trička a mikiny jsou zároveň oblečením i hračkou.
  Jednoduché pískací symboly na oblečení jsou netradiční, napůl punkové, žádné Disney postavičky. Takže - vystupte z konformity! 

 • PEPE hračky

  PEPE je malé studio, sestávající z grafiků a designérů Petry Benešové a Josefa Marka a také z manažera Karla Stolejdy.

  PEPE vytváří kreativní vystřihovánky, omalovánky, hry a hračky z papíru i dřeva, pro malé a velké. F
  ilozofií jsou výrobky, které potěší oko, vyplní smysluplně čas a spojí generace bez rozdílu věku.

  Pro PEPE hračky jsou charakteristické harmonické barvy a kvalitní materiály příjemné na dotek a šetrné k přírodě. Všechny materiály jsou přírodní, 100% recyklovatelné. Veškerá grafika vychází z autorské ruční kresby, která je realistická a minimalistická. 

 • Pišlik

  Originální české hračky vymýšlí a vyrábí pod značkou Pišlik skupina výtvarníků, truhlářů a řezbářů ze severní Moravy. Pišlik - to je celý svět figurek pišliků a jejich dopravních prostředků. Jejich dobrodružství jsou popsána v knížce Pišlické příběhy.
  Pišlik jsou hračky, které se dědí z generace na generaci.

 • PROFIBABY

  Český výrobce tradičních plastových hraček pro nejmenší.

 • Pruženka

  Pruženka je český výrobek autorky blogu maminator.cz.

 • Rolnička

  Středisko Rolnička je nezisková organizace, která nabízí zejména sociální služby dětem a dospělým lidem z Táborska s mentálním a kombinovaným postižením. Rolnička byla založena v roce 1993 jako jedno ze středisek Diakonie Českobratrské církve evangelické a od roku 1996 provozuje chráněnou dílnu. 

  Výrobky chráněné dílny Rolnička v sobě snoubí řemeslnou zručnost a originální výtvarný výraz. Lidé s postižením zde mají možnost pracovního uplatnění s ohledem na jejich schopnosti a potřeby.

 • Šapitó

  Textilní ateliér Šapitó založili manželé Jiří a Marie Mrňávkovi v roce 2002.

  Produkce Šapita je zaměřena výhradně na tvorbu originálních hraček a bytových doplňků pro děti. Na prvním místě zůstává originální nápad, kvalitní zpracování a bezpečnost hraček. Výroba je od počátku až doposud provozována v malé autorské dílně. Naprostá většina hraček je ze 100% bavlněných tkanin, ideálních pro děti s alergiemi.

  Hračky mají certifikát o vhodnosti pro děti od narození, certifikát Regionální produkt Jizerské hory a ocenění Správná hračka.

 • Směr

  Výrobní družstvo Směr, založené v roce 1952, je tradičním českým výrobcem hraček a produktů z plastických hmot. Slogan "Směle ber hračku Směr!" se vžil do paměti několika generací. Hračky a stavebnice Směr rozvíjejí dovednosti a kreativitu dětí a všechny jsou vyrobeny z nezávadných materiálů.

 • Studio Trnka

  Nakladatelství Studio Trnka vydává dětskou literaturu a další publikace, které mají vztah moudrosti našich předků. Nakladatelství klade důraz na hodnotnou klasickou tvorbu pro děti a vychází zejména z díla národního umělce Jiřího Trnky, ke kterému má blízký vztah. 

  Duší nakladatelství je akademická malířka Klára Trnková a její dcera grafička Tereza Šebestíková. Klára Trnková od malička vyrůstala obklopena ilustracemi svého otce a láska ke knižní literatuře vůbec zrodila nápad, jak oživit zájem o knížku i u dnešních dětí odkojených televizí a počítačem.

 • TOPA Toys

  TOPA Toys je rodinná firma, která v 90. letech převzala výrobu dřevěných obrázkových kostek od postupně zanikající společnosti TOFA Semily. Kostky se tak vyrábějí ve stejné továrně ve Staré Pace již od roku 1952.

  Kostičky jsou ze smrkového dřeva, které se zpracovává přímo ve Staré Pace. Obrázky zejména s motivy lidových pohádek a zvířátek jsou lepeny kožním klihem, aby byly zdravotně nezávadné a dobře držely. Dřevěné kostky se opět dědí z generace na generaci.

 • Truhlářství Křenek

  Truhlářství Křenek je malá rodinná firma, která od roku 1990 navrhuje a vyrábí dřevěné hračky a bytové doplňky. Materiálem jsou kvalitní jehličnaté měkké a listnaté tvrdé dřeviny. 
  Velký důraz klade firma na kvalitu a bezpečnost. Dřevěné hračky jsou certifikovány a splňují náročné Evropské normy EN-71. Na povrchovou úpravu se používají barvy a laky určené na výrobky pro nejmenší děti. 

 • Typoland

  Český design, česká výroba – Typoland vyrábí interiérové dekorace ve tvaru písmen a vy si z nich můžete doma poskládat originální nápis nebo je prostě mít jako prima polštáře.

 • Vintage hračky

  Vintage hračky aneb ráj pro dnešní třicátníky! Vraťte se s námi zpět do časů svého dětství...

 • Vista

 • Zdeněk Bukáček

  Folklorní dekorace, oceněné titulem Nositel tradice.

 • Zdravá lahev

  Nápojové lahve značky Zdravá lahev vyrábí česká rodinná firma R&B Mědílek, založená v roce 1990 v Žacléři ve Východních Čechách. Na začátku svého působení byla zaměřena na výrobu cyklopásek na řidítka kol a přes cyklistiku se dostala i k výrobě sportovních lahví.

  Zdravá lahev byla uvedena na trh v roce 2009 a získala si oblibu jak u dětí díky zábavnému designu, tak u rodičů a sportovců, kterým záleží na zdraví. Lahev je vyrobena ze speciálního zdravotně nezávadného materiálu vyvinutého pro farmacii a lékařství.

Zobrazují se 1 – 51 z 51 položek